Vtáci

Autor: Magdaléna Matejková | 23.7.2013 o 14:15 | Karma článku: 4,85 | Prečítané:  519x

Pod jasnomodrou oblohou krúžia tmavé vtáky.  Široké rozpätie krídel im uľahčuje plachtenie a ostrý zrak sa zameriava na korisť v pohybe. Priostré pazúry sú pripravené na zadrapnutie sa v mikrosekunde. Žltý zakrivený zobec  zatiaľ relaxuje. Na konári vysokého stromu čakajú ich druhovia takisto na vhodnú príležitosť. 

IMG_0117.JPG

Haja tmavá

IMG_0124.JPG

Haja tmavá

Hostia záhradnej reštaurácie prechádzajú po zelenom trávniku k bufetovým stolom poslúžiť si z pestrej ponuky. Špecialitou je mäso rôznych druhov z grilu. To chutí najviac všetkým, malým, veľkým, okrídleným, ba i štvornohým.  Každý si chce pochutnať na mäsku, ktoré rozvoniava a dráždi čuchové bunky. Nič netušiaci hostia si vykračujú so svojimi porciami k dreveným stolom, do tieňa pod slnečník. Lenže Hitchcockovi  vtáci sú rýchlejší  a z nakopeného taniera v okamihu miznú opečené rebierka.  Zelenina a ovocie im nechutí.

Čašníci sú v pohotovosti a okrem bežnej funkcie sa snažia širokou táckou uchrániť jedlo tomu, kto si ho zaplatil. Nálety sú prudké, a tak ako hostia, aj čašníci si svojim prirodzeným inštinktom snažia uchrániť ruky a najmä hlavu. Pre tých, ktorí nie sú protagonistami,  je to dočasná zábava.  Balansujúce postavy s plnými taniermi a ich ochrancovia pôsobia groteskne.  Avšak pre nich je to chvíľa napätia, priam hororu.

IMG_0473.JPG

K stolu pod slnečníky  si vtáky netrúfnu, pred sofistikovanou strieškou ich matka príroda vyzbrojila opatrnosťou.  Ale dráma a či zábava ani tu nekončí. Tuto už na svoju šancu netrpezlivo vyčkávajú domáce mačkovité šelmy. Našťastie sú celkom slušné a nebadať žiadnu agresivitu či vtieravosť.  Ale to je len ich ľstivá prefíkanosť.  V okamihu, len čo sa vzdialime od stola, sú tam pánmi ony. My už len sledujeme, ako si pochutnávajú na dnešnej špecialite.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

O 13. a 14. plate už nahlas hovorí aj Smer. Kto, kedy a ako ho dostane

Koaličné strany sa zrejme dohodnú na úľavách pre firmy, ktoré vyplácajú ľuďom trináste a štrnáste platy.

KULTÚRA

Rytmus bude nadávať, orchester hrať

Ľahší primitivizmus a ukáznenosť vraj idú dokopy.


Už ste čítali?