Snívanie

Autor: Magdaléna Matejková | 19.4.2013 o 18:00 | (upravené 20.4.2013 o 19:27) Karma článku: 9,09 | Prečítané:  696x

Dlhotrvajúca absencia osobného kontaktu s rodinou, širšou rodinou, priateľmi z detstva, priateľmi zo školy, bývalými kolegami, susedmi... A zrazu mám byť dva týždne doma z ďalekých krajov, ktoré ma začínajú unavovať.  Možnosť stretnúť všetkých, ibaže čas je prikrátky a nie na každého  vyjde.  A ešte je tu túžba po miestach. Je ich toľko, ale ani to sa nedá, čas je neľútostne vymedzený.

Premýšľam, najdôležitejšia je vnučka, určite synovia s manželkami, mama, áno mama, na tú som nezabudla, a ešte sestra a jej dcéry a manželov brat s manželkou, tá je moja spolužiačka, takže dve muchy jednou ranou. V hlave mi to preskakuje a neviem, či dať do zoznamu Evu a či Máriu a Bože na Soňu nesmiem zabudnúť. Akosi ma to vyčerpáva a už teraz ma prenasledujú výčitky, lebo na všetkých nevyjde. A práve mi volá Janin manžel, že sa musíme určite stretnúť, teda s Janou.

Možno by bolo skvelé usporiadať bál. Pozvala by som všetkých a priateľova dcéra Ivana by zabezpečila hudobníkov, tak to by nám mohol zaspievať aj Richard Müller, alebo radšej Jana Kirschner? Tancovalo by sa na tráve, vonku v tieni majestátnych orechov alebo aj priamo pod horúcim slnkom. Hudobné nástroje a hudobníci by sa odrážali v hladine pokojného jazierka, to by ich bol dvojnásobok. Ale hrala by len polovica, aby nerušili vtákov. Stoly by sa prehýbali pod ťarchou jedla a vína. No jednako varilo by sa po slovensky, aj keď mám skvelú priateľku, ktorá perfektne ovláda arabskú kuchyňu a určite by sa chcela blysnúť. Na chalupe rada kuchtím, a preto by sa to nezaobišlo bez mojich marhuľových, nie, jahodových (marhule v máji nezrejú) knedlí s domácim tvarohom od pani Mikuličkovej. Spoločnosť, aj keď rôznorodá, by si našla spoločnú nôtu, víno by sa postaralo. Kto by nenašiel slasť v tanci, mohol by si ľahnúť do trávy a načúvať cvrčkom. Spať by mu nedali motýle a včielky, jemne by ho šteklili na nose, ale aj to by bolo príjemné.

Snívam, snívam, snáď sa raz môj sen premení na skutočnosť. Nateraz je dôležité, že tomu verím a často si to predstavujem, keď sa k spánku poberám. Príjemné predstavy, snívanie sú krásnou časťou nášho žitia, ale bez ich naplnenia zostane prázdnota. Sny nadobudnú svoju dokonalosť iba ak sa vyplnia. Možno to napokon nebude také ako v okúzľujúcom snívaní, ale keby sa len časť splnila, bolo by to prenádherné. I keď nebude veľkolepý bál, ale len krátke stretnutia pri káve alebo prechádzky prírodou a rozhovory o živote, o bežných každodenných veciach, nič výnimočné, len blízkosť ľudí, na ktorých myslím každý deň.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

O 13. a 14. plate už nahlas hovorí aj Smer. Kto, kedy a ako ho dostane

Koaličné strany sa zrejme dohodnú na úľavách pre firmy, ktoré vyplácajú ľuďom trináste a štrnáste platy.

KULTÚRA

Rytmus bude nadávať, orchester hrať

Ľahší primitivizmus a ukáznenosť vraj idú dokopy.


Už ste čítali?