Vtáci

Autor: Magdaléna Matejková | 23.7.2013 o 14:15 | Karma článku: 4,85 | Prečítané:  451x

Pod jasnomodrou oblohou krúžia tmavé vtáky.  Široké rozpätie krídel im uľahčuje plachtenie a ostrý zrak sa zameriava na korisť v pohybe. Priostré pazúry sú pripravené na zadrapnutie sa v mikrosekunde. Žltý zakrivený zobec  zatiaľ relaxuje. Na konári vysokého stromu čakajú ich druhovia takisto na vhodnú príležitosť. 

IMG_0117.JPG

Haja tmavá

IMG_0124.JPG

Haja tmavá

Hostia záhradnej reštaurácie prechádzajú po zelenom trávniku k bufetovým stolom poslúžiť si z pestrej ponuky. Špecialitou je mäso rôznych druhov z grilu. To chutí najviac všetkým, malým, veľkým, okrídleným, ba i štvornohým.  Každý si chce pochutnať na mäsku, ktoré rozvoniava a dráždi čuchové bunky. Nič netušiaci hostia si vykračujú so svojimi porciami k dreveným stolom, do tieňa pod slnečník. Lenže Hitchcockovi  vtáci sú rýchlejší  a z nakopeného taniera v okamihu miznú opečené rebierka.  Zelenina a ovocie im nechutí.

Čašníci sú v pohotovosti a okrem bežnej funkcie sa snažia širokou táckou uchrániť jedlo tomu, kto si ho zaplatil. Nálety sú prudké, a tak ako hostia, aj čašníci si svojim prirodzeným inštinktom snažia uchrániť ruky a najmä hlavu. Pre tých, ktorí nie sú protagonistami,  je to dočasná zábava.  Balansujúce postavy s plnými taniermi a ich ochrancovia pôsobia groteskne.  Avšak pre nich je to chvíľa napätia, priam hororu.

IMG_0473.JPG

K stolu pod slnečníky  si vtáky netrúfnu, pred sofistikovanou strieškou ich matka príroda vyzbrojila opatrnosťou.  Ale dráma a či zábava ani tu nekončí. Tuto už na svoju šancu netrpezlivo vyčkávajú domáce mačkovité šelmy. Našťastie sú celkom slušné a nebadať žiadnu agresivitu či vtieravosť.  Ale to je len ich ľstivá prefíkanosť.  V okamihu, len čo sa vzdialime od stola, sú tam pánmi ony. My už len sledujeme, ako si pochutnávajú na dnešnej špecialite.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Politológ: Symbolom dnešnej strednej Európy je plot

Havlíček a ďalší cestovali do Ruska a konštatovali, že Rusi sú síce naši slovanskí bratia, jazyk je podobný, ale režim je úplne iný.

ŠPORT

Sagan v Austrálii nezvíťazil ani na záver. Tretí raz prehral s Ewanom

Preteky Tour Down Under vyvrcholili šiestou etapou.

TECH

Ako vznikli čísla? Počítať nám pomáha nula

Keď začali mať ľudia viac vecí, už im nestačili čiarky na stenách.


Už ste čítali?