Snívanie

Autor: Magdaléna Matejková | 19.4.2013 o 18:00 | (upravené 20.4.2013 o 19:27) Karma článku: 9,09 | Prečítané:  662x

Dlhotrvajúca absencia osobného kontaktu s rodinou, širšou rodinou, priateľmi z detstva, priateľmi zo školy, bývalými kolegami, susedmi... A zrazu mám byť dva týždne doma z ďalekých krajov, ktoré ma začínajú unavovať.  Možnosť stretnúť všetkých, ibaže čas je prikrátky a nie na každého  vyjde.  A ešte je tu túžba po miestach. Je ich toľko, ale ani to sa nedá, čas je neľútostne vymedzený.

Premýšľam, najdôležitejšia je vnučka, určite synovia s manželkami, mama, áno mama, na tú som nezabudla, a ešte sestra a jej dcéry a manželov brat s manželkou, tá je moja spolužiačka, takže dve muchy jednou ranou. V hlave mi to preskakuje a neviem, či dať do zoznamu Evu a či Máriu a Bože na Soňu nesmiem zabudnúť. Akosi ma to vyčerpáva a už teraz ma prenasledujú výčitky, lebo na všetkých nevyjde. A práve mi volá Janin manžel, že sa musíme určite stretnúť, teda s Janou.

Možno by bolo skvelé usporiadať bál. Pozvala by som všetkých a priateľova dcéra Ivana by zabezpečila hudobníkov, tak to by nám mohol zaspievať aj Richard Müller, alebo radšej Jana Kirschner? Tancovalo by sa na tráve, vonku v tieni majestátnych orechov alebo aj priamo pod horúcim slnkom. Hudobné nástroje a hudobníci by sa odrážali v hladine pokojného jazierka, to by ich bol dvojnásobok. Ale hrala by len polovica, aby nerušili vtákov. Stoly by sa prehýbali pod ťarchou jedla a vína. No jednako varilo by sa po slovensky, aj keď mám skvelú priateľku, ktorá perfektne ovláda arabskú kuchyňu a určite by sa chcela blysnúť. Na chalupe rada kuchtím, a preto by sa to nezaobišlo bez mojich marhuľových, nie, jahodových (marhule v máji nezrejú) knedlí s domácim tvarohom od pani Mikuličkovej. Spoločnosť, aj keď rôznorodá, by si našla spoločnú nôtu, víno by sa postaralo. Kto by nenašiel slasť v tanci, mohol by si ľahnúť do trávy a načúvať cvrčkom. Spať by mu nedali motýle a včielky, jemne by ho šteklili na nose, ale aj to by bolo príjemné.

Snívam, snívam, snáď sa raz môj sen premení na skutočnosť. Nateraz je dôležité, že tomu verím a často si to predstavujem, keď sa k spánku poberám. Príjemné predstavy, snívanie sú krásnou časťou nášho žitia, ale bez ich naplnenia zostane prázdnota. Sny nadobudnú svoju dokonalosť iba ak sa vyplnia. Možno to napokon nebude také ako v okúzľujúcom snívaní, ale keby sa len časť splnila, bolo by to prenádherné. I keď nebude veľkolepý bál, ale len krátke stretnutia pri káve alebo prechádzky prírodou a rozhovory o živote, o bežných každodenných veciach, nič výnimočné, len blízkosť ľudí, na ktorých myslím každý deň.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Politológ: Symbolom dnešnej strednej Európy je plot

Havlíček a ďalší cestovali do Ruska a konštatovali, že Rusi sú síce naši slovanskí bratia, jazyk je podobný, ale režim je úplne iný.

ŠPORT

Sagan v Austrálii nezvíťazil ani na záver. Tretí raz prehral s Ewanom

Preteky Tour Down Under vyvrcholili šiestou etapou.

TECH

Ako vznikli čísla? Počítať nám pomáha nula

Keď začali mať ľudia viac vecí, už im nestačili čiarky na stenách.


Už ste čítali?